مقدمه

قوانین Wsafar تابعی از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین المللی ناظر بر خدمات قابل ارائه می باشد. از آنجا که این قوانین در سطح دنیا به صورت آنلاین و لحظه ای امکان تغییر دارند، Wsafar حق تغییرات آنی در این قوانین را بر خود محفوظ می داند و نسخه قوانین بروز شده در بخش قوانین از طریق وب سایت Wsafar قابل دسترس برای کاربران و شرکت های همکار خواهد بود. مفاد و شرایط حاضر ممکن است در هرزمان اصلاح گردد. این مجموعه در مورد تمام خدمات مستقیم و غیر مستقیم خود صادق است. کاربر از طریق دسترسی، جستجو، استفاده از بستر Wsafar و یا درخواست هایی که به صورت غیر سیستمی انجام می شوند، تأیید می نماید که مفاد و شرایط مذکور در ذیل را مطالعه کرده و با آنها موافق است.
شرکت گیتی سامانه نوین شرق با شماره ثبت ۶۲۹۱۵ و با نام تجاری Wsafar اقدام به ارائه خدمات آنلاین به آژانس های مسافرتی و شرکت های ارئه دهنده خدمات گردشگری از طریق وبگاه رسمی خود به آدرس Wsafar.com می نماید. در سامانه Wsafar، عنوان کاربر، به آژانس های مسافرتی و شرکت های ارائه دهنده خدمات گردشگری اطلاق می شود. قرارداد B2B بین آژانس های مسافرتی و شرکت گیتی سامانه نوین با نام تجاری Wsafar انعقاد می گردد.

۱

اطلاعات ارائه شده در Wsafar

منبع اطلاعات ارائه شده در وبسایت Wsafar ، شرکای خارجی و شرکت های چند ملیتی همکار هستند که مسئولیت کامل بروز رسانی اطلاعات از قبیل نرخ ها، امکانات، تسهیلات و ... برعهده این شرکت ها می باشد و Wsafar صرفا یک واسط و نمایش دهنده اطلاعات است. اگرچه Wsafar همواره سعی در ارائه بهترین و کامل ترین خدمات، به مشتریان خود را دارد، اما بدیهی است مسئولیت صحت اطلاعات و کامل بودن آنها (از قبیل نرخ ها و شرایط) همواره بر عهده تامین کنندگان هتل می باشد و Wsafar هیچ مسئولیتی در قبال هرگونه اطلاعات نادرست و یا وقفه در وب سایت خود ندارد. همچنین این مجموعه کیفیت خدمات هتل ، کیفیت غذا، رتبه و درجه هیچ هتلی را تضمین نکرده و مسئولیت بررسی امکانات فوق و مکان دقیق هتل بر عهده آژانس مسافرتی (کاربر) می باشد. آژانس مسافرتی می بایست از طریق سایت هتل و سایر منابع موجود، از مشخصات دقیق هتل اطمینان حاصل نماید. در صورت نارضایتی مسافر، علت آن پیگیری، و به هتل شرکای خارجی همکار اعلام می گردد. لازم به ذکر است که تضمینی برای پرداخت خسارت و یا جبران نارضایتی مسافر از سوی شرکت wsafar وجود ندارد.

۲

قیمت ها

نرخ های موجود در Wsafar به دلیل ارائه خدمات B2B، کاملا رقابتی هستند و نرخی که به هنگام ثبت سفارش در پیش فاکتور لحاظ گردیده، معتبر است. تمامی نرخ ها با در نظر گرفتن هزینه های رزرو اتاق، سرویس شارژ هتل و مالیات اتاق (مگر اینکه خلاف آن ذکر گردد) محاسبه شده اند و شامل سایر هزینه های جانبی سفر مانند هزینه استفاده از تلفن، اینترنت، نظافت و ... نمی باشد. پرداخت هزینه های مربوط به استفاده از خدمات فرعی نظیر سرویس های تسهیلاتی (تماس تلفنی، سرویس رختشویی، گاو صندوق، سرویس اتاق، روزنامه، ضرر و زیان، خسارت و...) از طرف هتل تحت پوشش نرخ معین اتاق نبوده و بر عهده مسافر است. نرخ ها در Wsafar شامل مالیات نیز هستند ولی در صورت وجود قوانین خاص مالیاتی، هیچ گونه Wsafar مسئولیتی در قبال پرداخت آن ندارد. برای مثال طبق قانون شهر ابوظبی، هر مسافر به ازای هر شب اقامت در هتل های این شهر می بایست مبلغ ۱۵ درهم به عنوان مالیات در بدو ورود و به صورت نقدی به هتل پرداخت کند. چنانچه Wsafar از این هزینه ها اطلاع داشته باشد متقاضی را هنگام رزرو در وب سایت مطلع می سازد.

۳

پرداخت

دو نوع پرداخت در Wsafar وجود دارد :
۱- رزرو اتاق بدون پرداخت هزینه : در این نوع از رزرو کاربر می تواند با رزرو اتاق و دریافت پیش واچر از رزرو اولیه آن مطلع شده و تا زمان مشخص شده اقدام به لغو و یا پرداخت مبلغ فاکتور نماید. در غیر این صورت، رزرو به صورت خودکار لغو می شود.
۲- رزرو اتاق با پرداخت هزینه : در این نوع رزرو بعد از ثبت اتاق توسط متقاضی، مبلغ مورد نظر از حساب کاربری وی کسر می گردد. این نوع رزرو قطعی بوده و واچر اصلی به صورت آنی تحویل متقاضی خواهد شد. لغو رزرو بر اساس سیاست های هتل مربوطه انجام شده و Wsafar مسئولیتی در قبال لغو دیر هنگام نخواهد داشت .

۴

لغو رزرو

قانون لغو هر هتل در هنگام ارائه اتاق طی فرآیند رزرواسیون و همچنین در هنگام دریافت واچر قابل مشاهده بوده و ثبت نهایی اتاق، مستلزم مطالعه و پذیرفتن سیاست ها و قوانین هتل مربوطه می باشد. لغو رزرو در سایت Wsafar فقط به صورت آنلاین انجام خواهد شد. لازم به ذکر است در صورت لغو اتاق، پس از کسر هزینه های کنسلی توسط هتل (در صورت وجود)، هزینه باقیمانده به حساب کاربری اضافه شده و متقاضی می تواند از آن برای رزرو های آتی استفاده نماید. در صورت نیاز به دریافت نقدی مبلغ مذکور، می بایست درخواست خود را در سیستم پشتیبانی ثبت نمایید. با توجه به تبادلات ارزی و ریالی این شرکت عودت وجه صرفا با ارز تحویلی/واریزی (ریال٬دلار٬یورو٬ پوند و ....) امکان پذیر می باشد. بدیهی است با توجه به تبادلات ارزی وکارمزد های مرسوم، مبلغ پس از کسر کارمزد ها به حساب کاربر واریز خواهد شد. همچنین با توجه به زمانبر بودن پروسه عودت نقدی ممکن است واریز وجه از چند ساعت تا چند روز به طول بی انجامد. Wsafar تمامی تلاش خود را برای تسریع این فرآیند انجام خواهد داد.
در صورت دریافت رزرو بدون پرداخت، وظیفه تاییدیه هتل در بازه زمانی Free cancellation به عهده آژانس می باشد.

۵

تغییر در رزرواسیون

تغییرات در اطلاعات رزرواسیون به صورت سیستمی و توسط کاربر میسر نبوده و می بایست از طریق سیستم پشتیبانی، تغییرات مورد نیاز به Wsafar ارائه شود. همچنین ممکن است طبق قوانین هتل اعمال تغییرات امکان پذیر نباشد و یا شامل جریمه نقدی گردد که در این صورت هزینه های فوق بر عهده کاربر می باشد. بدیهی ست انجام تغییرات به صورت آنی و لحظه ای میسر نیست و ممکن است چند روز به طول بی انجامد. wWsafar هیچ ضمانتی در خصوص انجام حتمی تغییرات به کاربر نمی دهد.

۶

درخواست اتاق

در هنگام جستجو و رزرو هتل، تعداد مسافران و مشخصات فردی آنها الزامی است. در صورت عدم تکمیل اطلاعات مسافران ممکن است اقامت آنها تایید نشده و یا مجبور به پرداخت جریمه شوند. اطلاعات تخت ها معمولا در قسمت اطلاعات اتاق ها درج می شود، اما دریافت سرویس های خاص یا اضافه ( نظیر تخت ۲ نفره در اتاق، تخت کودک، ۲ تخت جدا و سایر موارد مشابه ) تنها با ثبت درخواست در بخش پشتیبانی Wsafar قابل دسترسی است در غیر این صورت Wsafar هیچ مسئولیتی در قبال دریافت سرویس های فوق، هنگام ورود به اتاق ندارد.

۷

محدوده مسئولیت

Wsafar مسئول خساراتی است که متقاضی بدلیل اشتباه این مجموعه در انجام وظایف و تعهداتش متحمل گردیده است و موظف به جبران خسارات وارده تا سقف هزینه رزرواسیون می باشد. لازم به ذکر است که Wsafar و هیچ یک از مدیران، کارکنان و... هیچ گونه مسنولیت و تعهدی در قبال موارد زیر ندارند:
۱- هر گونه ضرر و زیان و خسارت غیر مستقیم، ناشی از اجرای مجازات و یا ضرر و زیان تولید، افت درآمد، زیان قراردادی، ضرر و زیان وارده به شهرت
۲- خطا و اشتباه مربوط به اطلاعات توصیفی (از جمله هزینه ها، شرایط و رتبه بندی)، هتل های ارائه شده در Wsafar، و همچنین خدمات ارائه شده یا محصولات پیشنهاد شده توسط هتل
۳- هر گونه خسارت (مستقیم یا غیر مستقیم)، ضرر و زیان کاربر، در رابطه با عدم توانایی استفاده و یا تاخیر وب سایت
۴- مصدومیت فردی، فوت، خسارت به اموال و دارایی، یا سایر خسارات (مستقیم، غیر مستقیم، یا ناشی از اجرای مجازات)، ضرر و زیان کاربر، بدلیل نقض قانون، سوء رفتار تعمدی، قصور، عدم انجام کار، شبه جرم یا تعهد و مسئولیت (کلی یا جزئی) منسوب به هتل (کارکنان، مدیران، متصدیان، نمایندگان و شرکت های وابسته) از قبیل هر گونه لغو، رزرواسیون مازاد، اعتصاب، وضعیت فورس ماژور، یا هر رویداد خارج از کنترل دیگر

۸

مسئولیت Wsafar در قبال اشتباه در رزرواسیون

در موارد نادر احتمال لغو رزرو اينترنتی بدليل اشتباهات هتل مانند مشاهده خرابی، بروز مشكلات در اتاق رزرو شده، مشکلات ارتباطی يا اشتباهات كارمندان رزرواسيون هتل، وجود خواهد داشت. در اين موارد، سایت Wsafar متعهد می‌شود که تمامی تلاش خود را در جهت رزرو هتل جایگزین، با شرایط و امکانات هتل قبل انجام دهد. در صورت عدم رزرو هتل جایگزین، صرفا وجه پرداختی به مسافر بازگردانده خواهد شد.